• pl
  • en
  • de
  • ru
54 280 29 90


Blog mamAUTO

Jak sprawdzić ilość punktów karnych?

Jak sprawdzić ilość punktów karnych?

Ilość punktów karnych, która obciąża danego kierowcę, to temat niezmiennie cieszący się sporym zainteresowaniem. Jak wszystkim zapewne wiadomo, po przekroczeniu liczby 24 punktów karnych zdobytych w ciągu kolejnych 12 miesięcy, pojawiają się prawdziwe kłopoty – utrata prawa jazdy.

Ubezpieczenie OC w 2017 roku – przed nami spore podwyżki

Ubezpieczenie OC w 2017 roku – przed nami spore podwyżki

Wszystko wskazuje na to, że rok 2017 przyniesie spore, jeśli nie ogromne podwyżki w segmencie ubezpieczeń OC  dla kierowców. W związku z tym wiele osób może być niemiło zaskoczonych przy okazji zakupu lub odnawiania polisy. Ile wyniesie planowana podwyżka, jakie są jej przyczyny i kto zapłaci najwięcej? Sprawdzamy.

Zakup anglika na części – czy to się opłaca?

Zakup anglika na części – czy to się opłaca?

Brytyjski rynek samochodów używanych kształtują przede wszystkim wysokie składki ubezpieczeniowe, wysokie koszty utrzymania pojazdów oraz nieco ograniczony rynek zbytu. Brytyjczycy chętnie pozbywają się swoich starych samochodów, a wszystkie wskazane powyżej czynniki przyczyniły się do zauważalnego wzrostu sprzedaży brytyjskich samochodów na rynkach Europy kontynentalnej.

Sprzedaż części samochodowych a kasa fiskalna i podatek VAT

Sprzedaż części samochodowych a kasa fiskalna i podatek VAT

Wielu mniejszych przedsiębiorców ma wątpliwości w zakresie korzystania ze zwolnień przedmiotowych w podatku VAT. Do tego dochodzi ustawowy obowiązek, lub też jego brak, w stosowaniu kasy fiskalnej do ewidencjonowania uzyskiwanych przychodów. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku np. mechaników samochodowych rozszerzających swoją działalność o sprzedaż części samochodowych.

Kasacja auta – jak prawidłowo i legalnie ją przeprowadzić?

Kasacja auta – jak prawidłowo i legalnie ją przeprowadzić?

W sytuacji, w której posiadamy samochód w bardzo złym stanie technicznym, raczej nie możemy spodziewać się zadowalającego przypływu gotówki z jego sprzedaży. Rynek wtórny pęka w szwach od ilości pojazdów oferowanych na sprzedaż, a liczba aut zaniedbanych i w kiepskim stanie technicznym także jest całkiem spora. Co zatem zrobić z samochodem, który bardziej nadaje się na złom, niż na parking? Najlepiej poddać go kasacji.

Kiedy warto sprzedać używany samochód?

Kiedy warto sprzedać używany samochód?

Dla każdego samochodu w końcu przychodzi czas, w którym lepiej go sprzedać aniżeli w dalszym ciągu eksploatować. Auto, które ma 6 czy 7 lat nie działa już tak sprawnie jak kiedyś, a jego użytkowanie wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów. Tymczasem sprzedaż też musi być opłacalna, zatem warto dokładnie zastanowić się, czy dany moment jest dla niej najlepszy.

Jak wyrejestrować samochód?

Jak wyrejestrować samochód?

Samochód, który został z jakiegoś powodu wyłączony z eksploatacji – jest poważnie uszkodzony lub po prostu stary, nie może tak po prostu legalnie stać przy drodze czy w garażu, czekając w nieskończoność na lepsze jutro. Każde auto zarejestrowane w Polsce musi mieć wykupione ubezpieczenie OC – nie da się ani tymczasowo wycofać z ruchu zepsutego samochodu, ani też zawiesić opłacania składek. Jeśli nie zamierzamy eksploatować auta, powinniśmy je wyrejestrować.

Witaj na blogu mamauto.pl!

Witaj na blogu mamauto.pl!

Nie da się ukryć, że właściciele samochodów niezwykle przywiązują się do swoich wozów. Ciężko pozbyć się pojazdu, który służył przez kilka czy kilkanaście lat, a teraz wydaje niemal ostatnie tchnienie. W końcu jednak każdy decyduje się na taki krok. W najlepszym wypadku stary samochód nadaje się jeszcze do sprzedaży, jednak, jak wiadomo, nie oferuje właścicielowi dużych zysków. Popsuty czy stary, niesprawny wóz, najlepiej po prostu oddać do stacji demontażu.

1

Masz pytania?                                        

+48 (54) 280 29 90
mamauto@mamauto.pl
Napisz do nas

 

 

Godziny otwarcia:                                                 

pon. - pt. 8:00 - 18:00

sob. 8:00 - 16:00

 

Adres:                                                                     

mamauto sp.j.
Starorypin Rządowy 29A
87-500 Rypin
NIP 8921419459

Konto bankowe:                                                    

Bank Pekao S.A
I Oddział w Rypinie
87-500 Rypin

76 1240 3406 1111 0010 0568 5595

 

Śledź swoją przesyłkę:                                         

 

Oferta skupu aut                                                 Skup złomowanie aut Toruń
Skup złomowanie aut Bydgoszcz
Skup złomowanie aut Włocławek
Skup złomowanie aut Płock
Skup złomowanie aut Płońsk
Skup złomowanie aut Grudziądz
Skup złomowanie aut kujawsko pomorskie

Dodatkowe informacje                                         Skup samochodów powypadkowych
Kasacja pojazdów
Złomowanie
Części do samochodu

Dokumenty do pobrania:                                       KRS  |  NIP  |  REGON  | ZWROT

| ODSTĄPIENIE OD UMOWY

 

Copyrights © 2018 mamAUTO

Wydarzenia Katalog Części